Општинска смотра рецитатора

рец20180330 132506На Општинскoj смотри рецитатора у Ивањици одржаној 30. марта 2018. године,  у организацији Дома културе, изабрано је 10 најбољих рецитатора који ће нашу општину представљати на Окружној смотри у Горњем Милановцу  14. априла 2018. године.

Празник лепе речи окупио је 77 рецитатора из Ивањице, Прилика, Међуречја, Девића, Ковиља, Kaтића и Братљева, 67 основаца и 10 средњошколаца. Жири у саставу: Верица Костић,  Далиборка Карапетровић и Милован Ристивојевић, професори српског језика и књижевности, био  је задовољан бројем учесника смотре, нарочито наступом основаца који су ове године били бољи него прошле, уз сугестије рецитаторима о избору песама које нису прилагођене њиховом узрасту и гестикулирању током рецитовања.

У категорији рецитатори од првог до четвртог разреда, прво место заузео је Милош Радовановић, ученик IV1 разреда наше школе.