Еколошки пројекат ,,ЧИСТА ОКОЛИНА, НАША ВРЛИНА - ПРИЛИЧКИ ЂАЦИ, ЕКО-ЈУНАЦИ" - предавање

20210513 103917

Тим за предузетништво наше школе покренуо је еколошки пројекат ,,ЧИСТА ОКОЛИНА, НАША ВРЛИНА - ПРИЛИЧКИ ЂАЦИ, ЕКО-ЈУНАЦИ" са идејом да се ученицима подигне свест о значају заштите животне средине. Kроз едукацију и различите активности, циљ је да ученици упознају и усвоје основну еколошку културу.

Kроз све наставне предмете ученици ће се едуковати о значају рециклаже и правилном одлагању отпада, па је у плану и да осмисле једну еколошку химну. У оквиру пројекта ученике очекују предавања различитих еколошких експерата, а данас је у сарадњи са Јавним комуналним предузећем из Ивањице и Регионалним центром за управљање отпадом „Дубоко“ из Ужица одржано прво.

Ученици су на предавању допунили постојећа и усвојили новазнања како да на једноставне начине сачувају природу у свом окружењу. Пројекат ће се реализовати до краја школске године.

За потребе пројекта снимљен је и едукативни филм „Зелени трн“, настао сарадњом информативне медијске куће ИнфоЛИГА из Ивањице и наше школе.

20210513 104928

20210513 105413