МПНТР: СОС телефонска линија 0800-200-201 за психосоцијалну подршку запосленима у просвети, родитељима и ученицима

Од 23. марта 2020. године почиње са радом СОС телефонска линија 0800-200-201 за психосоцијалну подршку запосленима у просвети, родитељима и ученицима. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је због настале ситуације извршило пренамену СОС линије, а  ова линија је у редовним условима имала функцију пријаве насиља у школама и подршку ученицима, а сада је у функцији подршке за превенцију и умањење стреса у ситуацији ванредног стања које је последица епидемиолошке кризе.

Сви ученици, родитељи и запослени у установама образовања и васпитања, који сматрају да им је потребна помоћ и подршка, оснаживање у превазилажењу проблема, стреса и анксиозности у условима ванредног стања и епидемије могу позвати број 0800 200-201.

Дежурства на телефону су организована сваког радног дана у периоду од 9-14 часова.

Укупан број дежурних саветника, психолога и педагога, је 22, а саветници се ротирају сваког радног дана. Саветници имају инструкције за упућивање корисника, када постоји потреба, на линије Министарства здравља, Линије за превенцију суицида и посебне линије за родитеље и децу до 18 година Института за ментално здравље у Београду.

Одсек за људска и мањинска права у образовању, односно запослени задужени за заштиту од насиља у време рада телефона пружају подршку и супервизију саветницима, прате распоред и покривеност линије и задужени су за контакт са оператером уколико за то буде потребе.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ - ОСТВАРИВАЊЕ ОБРАЗОВНО - ВАСПИТНОГ РАДА УЧЕЊЕМ НА ДАЉИНУ -

ПОЧЕТАК РЕАЛИЗАЦИЈЕ ВАСПИТНО - ОБРАЗОВНОГ РАДА УЧЕЊЕМ НА ДАЉИНУ ЈЕ 17. МАРТ 2020. ГОДИНЕ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О РАСПОРЕДУ ЕМИТОВАЊА ЕДУКАТИВНИХ САДРЖАЈА МОЖЕТЕ ВИДЕТИ НА САЈТУ МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА ПУТЕМ СЛЕДЕЋЕГ ЛИНКА

www.rasporednastave.gov.rs

Окружно такмичења из физике

У суботу, 14.03.2020., у основној школи „Филип Филиповић“, у Чачку одржано је Oкружно такмичење из физике. Ученици Јована Тодоровић, Милош Радовановић и Михаило Тошовић су на репрезентативан начин представљали нашу школу. У категорији шестака, од 82 учесника, ученица Јована Тодоровић је освојила трећу награду, а Милош Радовановић је освојио похвалу. У категорији седмака, од 56 учесника, ученик Михаило Тошовић је освојио трећу награду. Јована и Михаило су по резултатима били други у нашој општини. Честитке нашим такмичарима.

Аутор текста: Верица Костић

У суботу, 7. марта 2020. године у нашој школи је одржано Општинско такмичење из књижевности – Књижевна олимпијада. Ученици наше школе били су веома успешни. На виши ниво такмичења пласирало се чак дванаест ученика наше школе, осам ученика осмог и четири учениика седмог разреда.

Opširnije: ВЕЛИКИ УСПЕХ НАШИХ УЧЕНИКА НА ОПШИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ – КЊИЖЕВНОЈ ОЛИМПИЈАДИ