МПНТР: СОС телефонска линија 0800-200-201 за психосоцијалну подршку запосленима у просвети, родитељима и ученицима

Од 23. марта 2020. године почиње са радом СОС телефонска линија 0800-200-201 за психосоцијалну подршку запосленима у просвети, родитељима и ученицима. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је због настале ситуације извршило пренамену СОС линије, а  ова линија је у редовним условима имала функцију пријаве насиља у школама и подршку ученицима, а сада је у функцији подршке за превенцију и умањење стреса у ситуацији ванредног стања које је последица епидемиолошке кризе.

Сви ученици, родитељи и запослени у установама образовања и васпитања, који сматрају да им је потребна помоћ и подршка, оснаживање у превазилажењу проблема, стреса и анксиозности у условима ванредног стања и епидемије могу позвати број 0800 200-201.

Дежурства на телефону су организована сваког радног дана у периоду од 9-14 часова.

Укупан број дежурних саветника, психолога и педагога, је 22, а саветници се ротирају сваког радног дана. Саветници имају инструкције за упућивање корисника, када постоји потреба, на линије Министарства здравља, Линије за превенцију суицида и посебне линије за родитеље и децу до 18 година Института за ментално здравље у Београду.

Одсек за људска и мањинска права у образовању, односно запослени задужени за заштиту од насиља у време рада телефона пружају подршку и супервизију саветницима, прате распоред и покривеност линије и задужени су за контакт са оператером уколико за то буде потребе.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ - ОСТВАРИВАЊЕ ОБРАЗОВНО - ВАСПИТНОГ РАДА УЧЕЊЕМ НА ДАЉИНУ -

ПОЧЕТАК РЕАЛИЗАЦИЈЕ ВАСПИТНО - ОБРАЗОВНОГ РАДА УЧЕЊЕМ НА ДАЉИНУ ЈЕ 17. МАРТ 2020. ГОДИНЕ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О РАСПОРЕДУ ЕМИТОВАЊА ЕДУКАТИВНИХ САДРЖАЈА МОЖЕТЕ ВИДЕТИ НА САЈТУ МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА ПУТЕМ СЛЕДЕЋЕГ ЛИНКА

www.rasporednastave.gov.rs

Општинско такмичење из хемијe

У недељу, 01. марта 2020. године, са почетком у 9 часова, одржано је Општинско такмичење из хемије у ОШ „Кирило Савић'' у Ивањици. Ученик седмог разреда наше школе, Михаило Тошовић, освојио је II место и пласирао се на oкружно такмичење из овог предмета које ће бити одржано 5. априла у Чачку. Иако се нису пласирале на окружно такмичење, ученице осмог разреда Софија Тутуновић и Јана Петаковић освојиле су трећу награду.
Честитамо ученицима и наставници хемије Ивани Ивановић!

Општинско такмичење из хемијe

Честитамо ученицима и наставници хемије Ивани Ивановић!