Pokloničko putovanje manstiru Mileševa

glavnaU sredu, 28.10.2015. godine, učenici, direktor i nastavnici Osnovne škole “Sreten Lazarević” iz Prilika, išli su na pokloničko putovanje u manastir Mileševa. Ideja o poseti manastiru pokrenuta je od strane veroučitelja ove škole, uz podršku nastavnika i direktora. Putovanje je izazvalo veliko interesovanje  kod učenika, na šta ukazuje njihov veliki odziv.

Svi smo srdačno dočekani u manastiru gde je arhimandrit nešto više rekao o ovoj svetinji. Posebnu pažnju deci privukla je jedinstvena freska Belog Anđela i freska Svetog Save. Takođe, učenici su se poklonili kivotu sa ostacima moštiju Svetog Kralja Vladislava osnivača tog hrama i grobu Svetog Save, a posetili su i bogatu manastirsku riznicu. Ovim putovanjem učenici su imali priliku da osete blagodat Božiju koju možemo doživeti samo u jednoj takvoj svetinji, a o čemu su do tada slušali na časovima  veronauke.

Veroučitelj: Aleksandar Pejović

a b