ДЕЧИЈА НЕДЕЉА, 7 - 11. 10. 2019.

624459 Удружење Пријатељи деце Србије је добровољна и непрофитна организација цивилног друштва. Основано jе 1990. године како би остваривало циљеве у области права детета, друштвене бриге о деци и подстицања активности на унапређењу рада с децом и за децу.

Међу бројним активностима овог удружења је и организација Дечје недеље, традиционално , почетком октобра. Oве године, Дечија недеља обележава значајан јубилеј, 30 година Конвенције Уједињених нација (УН) о правима детета, најзначајнијег међународног документа у области људских права који се тиче детета, као и најшире прихваћеног правног инструмента за заштиту људских права.

Наша школа обележиће Дечији недељу бројним активностима. Програм можете погледати овде.