Годишњица Вуковог рођења

Обележили смо годишњицу Вуковог рођења

Поводом 230 година од рођења Вука Стефановића Караџића низ активности на часовима српског језика, почетком новембра, био је усмерен на подсећање на живот и дело ове, за српски језик и књижевност, изузетно значајне личности. Поред редовних часова на којима су обрађиване наставне јединице у вези са Вуковим делом, велкану српске културе посвећивани су и часови додатне наставе и новинарске секције. Ученци су писали песме и приче, реферастке радове о животу и делу и сликали детаље из Вуковог живота и рада. Од најбољих радова, 6. новембра у холу школе уприличена је изложба.

У активностима су учествовали сви ученици од петог до осмог разреда са наставницама српског језика Верицом Костић и Радмилом Костић. Приликом израде ликовних радова ученицима је помагао наставник ликовне културе Горан Костић.

20171117 141354 20171117 141337