Награда ,,Проф. др Милија Николић"

20180212 080343 1Верица Костић, наставница српског језика и књижевности из наше школе, освојила је трећу награду на Такмичењу из методике наставе српског језика и књижевности наставника основних и средњих школа у школској 2017/18. години. Такмичење је организовало Друштво за српски језик и књижевност Србије, а награда носи име проф. др Милије Николића, нашег чувеног методичара српског језика и књижевности. У оквиру такмичења био је расписан конкурс за најбољу методичку припрему из српског језика или књижевности.

Тема награђене припреме коју је као угледни час осмислила Верица Костић била је анализа романа Орлови рано лете Банка Ћопића. Критеријуми који су били полазиште за процену квалитета припрема приспелих на конкурс односили су се на оригинални приступ и решења поставке часа. Вредновала се стручност, примереност узрасту, креативност и допринос припреме методици као науци о настави. У комисији за одабир најквалитетнијих припрема били су професори Методике наставе српског језика и књижевности са Филолошког факултета Универзитета у Београду. Награда је уручена нашој наставници 8. фебруара у оквиру Републичког зимског семинара на Филолошком факултету у Београду.