Поводом Светског дана детета

verka1aПоводом Светског дана детета и дечјих права који се обележава 20. новембра,  уприличена је изложба у холу наше школе. Изложбу су припремили ученици старијих разреда са својим наставницама српског језика, израдом едукативних паноа. Ученици новинарске секције спровели су међу својим другарима анкету о најважнијим дечјим правима и од резултата анкете направили Дрво дечјих права. Ученици су истакли своја права, али и обавезе које треба да испуњавају. Кроз истраживачки рад ученици су учили и резултате рада презентовали на леп и занимљив начин.

Чланови литерарне секције писали се су песме о деци и дечјим правима од којих су најбоље нашле своје место на изложби.

Својом изложбом ученици наше школе дали су свој допринос обележавању овог важног дана у свету.  Желели су све да  подсетете да се дечја права морају поштовати и неговати.

verka2

verka4