Републички пројекат „Расковник’’

imagesНаставница српског језика и књижевности из наше школе Верица Костић аутор је пројекта „Расковник“, заједно са просветним саветником Данијелом Ковачевић Микић. Пројекат се реализује на републичком нивоу, а подржало га је Министарство културе и информисања Републике Србије. Циљ пројекта је прикупљање прича о животу и обичајима у нашој земљи, а кроз теренска истраживања ученика и наставника.

У оквиру пројекта, 1. јуна 2021. одржан је вебинар, тј. обука за наставнике из целе Србије, који ће се придружити пројекту. Предавачи на вебинару, поред аутора били су и професор народне књижевности са Филолошког факултета др Бошко Сувајџић и Милица Милошевић, наставник српског језика и књижевности, сарадник на пројекту. Пројекат ће бити реализован до краја децембра текуће године.

Идеја за пројекат настала је на основу пројекта „Живот и обичаји нашега краја – Настављачи Вуковог рада“, који је наставница Верица реализовала у нашој школи у школској 2018/19. години са тадашњим ученицима седмог разреда.

Поносни смо што је из пројекта осмишљеног и реализованог у нашој школи проистекао пројекат на републичком нивоу. Честитамо наставници Верици!

Screenshot 20210915 192855 Facebook