ПРОБНИ ПРИЈЕМНИ ИСПИТ - ОБАВЕШТЕЊА

У складу са Правилником о изменама и допунама правилника о календару образовно-васпитног рада у основној школи за школску 2020/2021. годину, који је у поступку објављивања, Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у циљу припреме ученика осмог разреда, наставника и школа за завршни испит и ове године организује пробни завршни испит. Осим верне симулације процеса завршног испита, где ученици пролазе кроз утврђене процедуре (време доласка, потребни прибор, поступање и правила пре, у време и након завршног испита, организација простора и рада, улоге одељењског старешине, дежурних наставника, супервизора и друго), циљ организовања пробног завршног испита је тај да се види колико су ученици у овом тренутку спремни за завршни испит и на чему треба радити у наредном периоду.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања припремили су испитни материјал који је достављен школама преко надлежних школских управа. У свим основним школама на територији Републике Србије ученици осмог разреда, ће 09.04.2021. године, у 13 часова, у оквиру пробног завршног испита полагати тест из математике, док ће 10.04.2021. године, у 9 часова, полагати тест из српског/матерњег језика, а у 11:30 часова комбиновани тест (биологија, географија, историја, физика и хемија). Израда тестова траје 120 минута, изузетно, уколико је испит почео са закашњењем, време испита се продужава тако да израда теста траје 120 минута.

Полазници трећег циклуса програма ФО00, у оквиру пробног завршног испита ће 09. 04. 2021. године, у 13 часова, полагати јединствени тест који садржи задатаке из предмета Српски језик, односно матерњи језик, из предмета Математика и из природних и друштвених наука који обухватају садржај из наставних предмета Биологије, Географије, Историје, Физике и Хемије као и опште компетенције, заједничке за поједине природне и друштвене науке

Школска комисија, формирана на нивоу школе, обезбеђује просторне и организационе услове за спровођење пробног завршног испита у складу са дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја, број 610-00-00027/3/2021-07, од 08.03.2021. године.

Школа ће, у циљу унапређивања постигнућа ученика и постизања бољих резултата на завршном испиту, користи резултате ученика са пробног завршног испита у планирању рада у наредном периоду, с тим да се резултати јавно не објављују на интернет страници школе.