Месец франкофоније

Франкофонију чини 300 милиона људи који на пет континената говоре истим, француским језиком. Током месеца марта амбасаде, културне и образовне установе широм Србије, у част франкофоније приређују бројне програме и манифестације, а посебно се обележава 20. март, Дан франкофоније, који заједнички прославља 88 земаља чланица Међународне организације франкофоније.
  Месец франкофоније 2021. разликује се по томе што због здравствене кризе нисмо у могућности да организујемо пригодну манифестацију у част француског језика, као што смо до сад радили у нашој школи. Због тога су наши ученици са наставницом француског језика Тањом Станковић организовали у протклој недељи ликовни конкурс " Шта нас то асоцира на Француску?", и ученичке радове можете погледати у претходном видеу.