Трибина „Чувајмо своје здравље“

Трећег дана Дечје недеље, за ученике старијих разреда организована је трибина „Чувајмо своје здравље“. Гост трибине био је др Милорад Драмићанин, епидемиолог. Ученици су, посредством Ученичког парламента, изразили жељу да се непосредно инфрмишу о вирусу Ковид 19 и поставе питања која су им важна. Доктор Драмићанин је изнео најважније информације о тренутно актуелном вирусу и мерама заштите. Такође, говорио је и о заштити од инфективних болести уопште, хигијени и личној одговорности за здравље сваког појединца. Подсетио је ученике на начине јачања имунитета и на здраву исхрану. Након предавања, ученици су разговарали са др Драмићанином. Постављали су питања и имали прилику да искажу своје мишљење и недоумице.
Модератор трибине био је директор школе Миладин Божовић.

20201007 124311 20201007 124255