ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ И УЧЕНИКЕ

Поштовани родитељи и ученици,

Налазимо се на почетку још једне школске године. Као што и сами знате, због ванредне ситуације која влада у целој земљи, због вируса Covid 19, и у нашој школи  дошло је до одређених измена. Користим прилику да вас о томе упознам пре 1. септембара , односно почетка нове школске године.

РЕЖИМ РАДА:

Школа ће радити у две смене. У првој смени наставу ће похађати ученици нижих разреда од 1. до 4. разреда. Друга смена је планирана за ученике виших разреда од 5. до 8. разреда.

РАСПОРЕД ЗВОЊЕЊА

ОДМОР 15,10 15,15 5 МИН
6 ЧАС 15,15 15,45 30 МИН

ПРЕВОЗ УЧЕНИКА

Превоз ученика је прилагођен раду школе у две смене и он вам је дат у табели у прилогу. Напомињем да је уведена трећа тура за превоз у свим правцима и она полази за све правце 10 минута по завршетку 5. Часа преподневне смене у 11.20. Тада превоз вози ученике прве смене а у повратку узима ученике друге смене и довози их на аутобуску станицу. Направљен је такав распоред да ученици стижу непосредно пред почетак првог часа у обе смене а да је полазак превоза 10 минута по завршетку последњег часа у смени. Дакле полазак са аутобуске стаице за повратак кући ученика другее смене је у 16.00 часова

У времену ванредне ситуације због вируса Корона дошло је до измене режима превоза ученика, тим поводом вас обавештавамо о новом распореду вожње:

Место пласка превоза

Време поласка

Прва смена

Време доласка на аутобуску станицу По завршетку и смене превоз полази са аутобуске станице у Приликама, вози ученике прве смене и уједно преузима ученике друге смене који чекају на својим станицама. Повратак са аутобуске станице
Даријевића река 7,15 7,40 11,20 16,00
Бела Црква 6,50 7,40 11,20 16,00
Сењак 7,20 7,40 11,20 16,00
Клепанско брдо 7,15 7,40 11,20 16,00
Радаљево 7,00 7,40 11,20 16,00

Од ове године превоз ученика из Горњег Радаљева је промењен па ће комби превоз имати кружну путању. Прилике – мост у Приликама – Горње Радаљево – Стрменице – Стара фабрика – Тепихара – Прилике. До промене је дошло због нових ученика који су на овај начин обухваћени превозом. .

ШКОЛСКА КУХИЊА

Школска кухиња ће радити од 1. септембра (сви ученици добијају оброк). Оброци ће се делити напољу док то буду дозвољавали временски услови, у случају лошег времена користиће се школска кухиња по посебним правилима. Ученици већ 2. септембра треба да се изјасне да ли се хране у кухињи или не. Цена исхране у школској кухињи је 50 динара по дану. Плаћање је до 5. у месецу за месец који почиње. Док траје ванредна ситуација јеловник ће бити прилагођен условима ванредне ситуације (неће бити куваног јела, на јеловнику ће бити сендвичи, пецива, воће и сокови). Оброци ће се делити на великим одморима после другог и трћег часа у обе смене

ОБАВЕЗА ПОШТОВАЊА МЕРА

Ученици не треба да долазе у школу уколико имају повишену температуру или симптоме респираторне инфекције.

Родитељи треба свако јутро, пре поласка у школу, да провере телесну температуру своје деце.

У школи се мора држати физичка дистанца са другим особама најмање 1,5 метара.

Ученици неће мењати учионице изузев у случају часова информатике.

Особе које доводе децу у школу не могу улазити у школу већ децу прате до улаза у школску зграду где децу млађег узраста преузимају дежурни наставници.

Обавеза физичке дистанце је неопходна и током великих и малих одмора, у реду за тоалет, у реду за улазак у школу итд.

НОШЕЊЕ МАСКИ

У школи сви носе маске.

Ученици носе маску при уласку у школу па све до доласка до своје клупе.

Маска се користи и приликом одговарања и сваког разговора.маска се обавезно кпористи и приликом било којег кретања ван клупе, приликом одласка на одмор или у тоалет.

Маска се једино може одложити у периоду када ученик седи у својој клупи и слуша наставу.

Током боравка у школи може да се користи било која маска, али она треба да се користи на исправан начин тако да покрива нос и уста.

ПРАЊЕ РУКУ

У школи ће на видним местима стајати средства за дезинфекцију, сапуни, убруси... У тоалетима је обезбеђена топла вода, сапуни, дезинфекциона средства.

Руке прати пре уласка у школу, пре јела, после одласка у тоалет, након обављања респираторне хигијене (истресање носа, кашљање у марамицу...), после игре, после мажења животиња и увек када постоји потреба.

ХИГИЈЕНА ШКОЛЕ

Помоћно особље ће свакодневно пре почетка часова као и по завршетку наставе редовно дезинфиковати учионице и друге просторије одговарајућим дезинфекционим средствима. Редовно ће се вршити проветравање учионица, пре наставе, за време великих одмора и у времену између смена.

Обезбеђени су бојлери са топлом водом у тоалетима и кухињи, постављени су дозери са течним сапунима, носачи убруса и дезо баријере. Обезбеђена је довољна количина средстава за дезинфекцију као и маски и рукавица за запослене.

ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

У школи ће се организовати рад продуженог боравка за заинтересоване ученике и њихове родитеље. Продужени боравак се организује за ученике млађих разреда. Потребно је да родитељи ученика који користе услугу продуженог боравка доставе потврду од послодавца да послове које обављају морају да обављају у седишту фирме или другим пословним или организационим јединицама. Потврда треба да садржи и контакт послодавца.

Намера нам је да сачувамо здравље ученика, њихових родитеља и свих запослених у школи.

Све сугестије или примедбе можете доставити одељењским старешинама, секретару школе или директору лично.

У Приликама                                     Директор школе

29.08.2020. год                              Миладин Божовић