Дечја недеља -среда -сви ученици

Трећег дана Дечје недеље, 9. октобра, сви ученици наше школе од првог до осмог разреда ишли су на излет у околину Прилика. До одредишта се пешачило, чиме смо желели да истакнемо важност шетње у природи. За излетиште смо одабрали простор поред цркве брванаре у Присоју. Најпре је свештеник Синиша Никитовић испричао историјат цркве и пренео ученицима важне поруке, а потом су уследиле различите игре. Организован је фудбалски турнир, игрла се одбојка, али и „Јелечкиње-барјачкиње“, стара дечја игра и котрљање низ ливаду.

Будући да је у оквиру излета организован конкурс за најлепши ликовни рад (за ученике млађих разреда) и најлепшу фотографију (за ученике старијих разреда) пејзажа или детаља из природе, одржан је и час цртања, односно фотографисања. Од прикупљенх радова и фотографија биће сачињена изложба у школи и бираће се три најуспешнија учесника у обе категорије.

Током излета подсећали смо се важности провођења времена у природи, значаја физичке активности и дружења.

и1

и2