20. НОВЕМБАР - СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА

СДД  Светски дан детета слави се 20. новембра. Осмишљен је да промовише међусобну комуникацију и разумевање међу децом као и добробит деце у свету. Ове године наша школа обележила је Светски дан детета и дечјих права под слоганом „Свако дете има право да расте срећно и здраво“ како би се скренула пажња јавности на обавезе друштва према деци, као и на актуелне проблеме са којима се деца суочавају.Тим за инклузивно образовање  препознао је да је потребно да се деца упознају са својим правима, да их разумеју и да науче да препознају ситуације које указују да су та права ускраћена њима или неком другом детету. Педагог школе, Светлана Николић,  припремила је   предавање за ученике од 1. до 4. разреда које је прочитано за време првог часа. Том приликом је истакнута криза у друштву која све више погађа најмлађу популацију, док су образовање, спорт, култура све мање доступни деци. Ученицима су тада предочене битне информације о сиромаштву у свету, а све са циљем да се апелује на њих и њихове родитеље да помогну и утичу да сви њихови другари добију исту шансу да се развијају и расту у здравој средини, да се школују и запошљавају.

Истакнуто је да њима, као и њиховим другарима широм света, припада и треба подршка у свим аспектима развоја, игра, образовање, култура, уметност.