Конкурс 55. Дисово пролећe

У организацији Градске библиотеке „Владислав Петковић Дис“ у Чачку и Одбора “Дисовог пролећа“ , расписан је конкурс за литерарне радове ученика основних школа, и то у две категорије – поезија и краћи прозни састав.

Ученици наше школе учествовали су у великом броју на овом конкурсу, а међу њима највише успеха је имао ученик седмог разреда Виктор Бојовић, који је освојио 2. место са песмом У дому је најлепше. Наша школа је, поред награђеног ученика, посебно похваљена због великог броја ученичких радова који су приспели на конкурс, а похвалу за школу примио је директор школе Миладин Божовић.

Награђени радови биће објављени у часопису Дисово пролеће, а додела награда ауторима најбољих литерарних радова ученика основних школа организована је у петак, 24. маја 2018. године, у ОШ „Владислав Петковић Дис“ у Заблаћу, Дисовом завичају.

Додела награда почела је у 12.30, на којој је као специјални гост учествовао овогодишњи лауреат Ђорђе Нешић, који је ученицима уручио награде.

rada1       rada2