Конкурс ,,Крв живот значи" - награђени

opš20180510 124224У четвртак, 10. маја 2018. године, у сали Скупштине општине Ивањица , Црвени крст Ивањице уручио је признања  ученицима за најуспешније радове на конкурсу „Крв живот значи 2018“, као и захвалнице за просветне раднике који су помогли реализацији конкурса. Конкурс „Крв живот значи“ је традиционална активност која се реализује у читавој Србији, коју спроводе организације Црвеног крста у градовима и општинама. Конкурс има за циљ повећање свести о значају добровољног давалаштва крви и повећању броја јединица прикупљене крви за лечење наших пацијената у здравственим центрима широм Србије. Почевши од најмлађег узраста деца се кроз овај конкурс упознају са овом тематиком, важношћу добровољног, анонимног и неплаћеног давалаштва крви и једнога дана као главни промотери ове најхуманије гране друштва и сами дају крв, подтстичући друге својим примером да и они то ураде. Конкурс је литерарног и ликовног карактера, а постоје и посебне категорије најбољи видео спот и најбоља фотографија са акције давања крви.

Награђени ученици:

Ликовни радови